Users Online
Guests Online: 2

Members Online: 0

Total Members: 273
Newest Member: logomines
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Last Fm
Articles Hierarchy
Articles Home » Zespół » NEWS
NEWS Posted by Thor on September 05 2007

 Internet Explorer nie wyświetla tej strony poprawnie!

 


14 Września 2012W związku z ostatnimi doniesieniami mediów, Christofer Johnsson zdecydował się opublikować oficjalne stanowisko dotyczące nadchodzącej trasy koncertowej, 25-lecia zespołu, nowej płyty "Les Fleurs du Mal" oraz przyszłości zespołu:


Dzisiaj chciałbym ogłosić kilka ważnych rzeczy.

Zazwyczaj nie zdradzam przyszłych, szczegółowych planów Theriona. Głównie dlatego, że zazwyczaj takowych nie mamy - po prostu robimy swoje. Tym razem jednak mamy dalekosiężne zamiary.

Oto krótka wersja:
- Pracujemy nad operą rock-metalową. Zajmie nam to trochę czasu. Z tego powodu nie będzie studyjnego albumu Theriona przez kilka ładnych lat. Przez pięć? Dziesięć? Kto wie...
- Pracuję (z pomocą zespołu) nad projektem, mającym za zadanie uczcić 25-lecie istnienia zespołu. Częścią tego będzie wydanie płyty CD, którą początkowo kupić będzie można tylko od zespołu (w czasie koncertów lub poprzez Therion Store) w formie specjalnej edycji. Normalnej dystrybucji podlegać będzie zwykła edycja.
- Przez wiele lat nie będziemy jeździć w trasy koncertowe.
- Podczas najbliższych europejskich koncertów można będzie się ze mną spotkać i przywitać (oraz z innymi członkami zespołu, którzy będą mieć na to ochotę). Jeśli będzie to możliwe, będę siedział przy naszym sklepiku przez kilka godzin każdego dnia.

Dla tych, którzy chcą więcej szczegółów, oto dłuższa wersja:
Dziesięć lat temu, albo coś koło tego, zacząłem pracę nad operą lecz nigdy nie udało mi się jej skończyć. Napisałem większość punktów kulminacyjnych, jednak nie zdołałem napisać części ich łączących, tych 'nudnych' części, jakże potrzebnych, by posklejać wszystko razem, a także do tego, by posłużyły za tło dla śpiewaków. Kilka lat temu w mojej głowie zagnieździła się myśl: 'dlaczego nie zrobić tego, co wychodzi ci najlepiej? Przerób rzeczy typowo operowe, które już napisałeś, i zrób z tego operę metalową'. Już kiedyś przerobiłem część opery pod utwór Blood of Kingu, więc czemu by nie pójść właśnie taką drogą i nie zrobić pierwszej na świecie prawdziwej PRAWDZIWEJ opery rockowej? To co kryje się pod tą nazwą to raczej pewien rodzaj rockowego musicalu - mam zamiar zrobić rockową/metalową operę, w której śpiew byłby w całości operowy, jak również i tekst, i ewentualnie wykonywać ją z nagraną wcześniej orkiestrą (gdyby ze względów finansowych było to konieczne).

Jednakże ukończenie tego raczej gigantycznego przedsięwzięcia, które zawierałoby w sobie muzykę, plan/tekst i projektowanie scenografii, ubrań, itd. zajmie trochę czasu. Pewnie parę lat. Nie chcę pracować pod presją, pewne rzeczy powinny powstawać w swoim naturalnym tempie.

W międzyczasie, by dać fanom trochę rozrywki i aby zrobić coś, co chciałem zrobić przez parę ładnych lat, powstanie projekt artystyczny w duchu obchodów 25-lecia zespołu. De facto prace nad tym projektem zaczęły się w tajemnicy już kilka lat temu. Dowiecie się o co chodzi zaraz przed rozpoczęciem przez nas trasy albo w dzień pierwszego koncertu.
Projekt ten skupia się głównie wokół muzyki, ale zawiera również sztukę wizualną i pewne akty sztuki. Jeśli chodzi o muzykę, zostanie wydany na płytce CD, którą początkowo sprzedawał będzie tylko zespół. Kupić ją będzie można na koncertach, a później w sprzedaży detalicznej. Ci, którzy nie będą mogli przyjść na koncert, będą mogli zakupić ją w Therion Store.

Trasa 'Flowers of evil'

Koncepcja tej trasy zasadza się na idei by było w niej wszystkiego po trochu:
- Prezentacja nowego albumu poprzez zagranie z niego kilku utworów
- Zagranie paru długich utworów jak Land of Canaan, Via Nocturna itd. Wiele z nich nie zabrzmi odpowiednio bez klawiszowca, ale jako że tym razem mamy ze sobą jednego, jest to doskonała okazja by wyjątkowo skupić się na tego typu kawałkach.
- Zagranie kilku nigdy nie granych starych kawałków. Nowe koncerty Theriona nigdy nie powinny być przewidywalne.
- Zagranie, oczywiście, całego zestawu klasyków Theriona!


Przez jakiś czas później damy sobie spokój z jeżdżeniem w trasy koncertowe, gdyż będziemy pracować nad rockową (metalową) operą i będziemy występować jedynie w ramach promocji naszego artystycznego projektu (o którym mowa była powyżej), jeśli będzie takie zainteresowanie, będziemy też grać naszą operę gdy już ją skończymy, i być może zagramy kilka koncertów akustycznych, o których wspominamy już od jakiegoś czasu.
Oczywiście od czasu do czasu pojawimy się na jakichś festiwalach gdzie zagramy standardowe (ale dużo krótsze) sety, ale jako że nie będzie nowego albumu, nie będzie też i tras koncertowych. Nie przed tym jak ukończymy rockową (metalową) operę, zagramy ją tyle razy ile tylko damy radę, zrobimy sobie przerwę i gdy spotkamy się znowu aby nagrać nowy album Theriona. To wszystko potrwa z pewnością parę ładnych lat. Kończymy więc pewną erę i wkraczamy w nowy okres który będzie dość różny od tego, co robiliśmy dotychczas.

Poza tym, aby uczcić 25-lecie istnienia zespołu chciałbym spotkać się z wami, którzy to umożliwili, w przyzwoity sposób. Zazwyczaj jestem dość nieśmiały i mam masę rzeczy do zrobienia na laptopie, dlatego też chowam się w autobusie albo za sceną przez większość czasu (z wyjątkiem Ameryki Łacińskiej, gdzie zawsze mamy napięty grafik). Jednak nie tym razem. Będę się starał przebywać na naszym stoisku sprzedaży tak często, jak to możliwe. Więc zazwyczaj nie będzie zorganizowanej, godzinnej sesji przywitalno-autografowej. Będę siedział przy stoisku po parę godzin dziennie więc każdy, kto tylko będzie chciał, dostanie autograf z dedykacją, zrobi sobie ze mną zdjęcie albo pogada bez jakiejś presji. Jeśli kiedyś chciałeś o coś zapytać, na coś ponarzekać, pogratulować za coś albo po prostu wypić browarka z kimś, kto tworzy muzykę, która coś dla ciebie znaczy... Będzie na to czas podczas najbliższej trasy.

Płyta Les Fleurs du Mal

Płyta ma piętnaście kawałków, ale edycja sprzedawana na koncertach będzie mieć dodatkowy utwór i dołączony do niej będzie mały plakat. Moim celem jest podpisać z dedykacją każdy jeden z nich w czasie naszej trasy koncertowej.

Płyta jest w pełni sfinansowana z moich środków. Nuclear Blast uważał, że jest nieco ciut przekombinowana, mamy też całkowicie odmienne poglądy na to, jak pracować nad tego typu projektem. Przez lata miałem fantastyczne relacje z tą wytwórnią. Mogłem cieszyć się wolnością artystyczną, a także mogłem spotkać się z dużą dozą cierpliwości z ich strony, podczas gdy większość artystów będących na naszym poziomie mogła o tym tylko marzyć w swoich wytwórniach. Więc zamiast ciągłych sporów i wypracowywania kompromisów zaproponowałem wydanie płyty własnym sumptem, na co oni wspaniałomyślnie przystali. Nasze relacje nigdy nie były lepsze niż teraz.

Sfinansowanie pełnej płyty Theriona, miksów w Toy Town z fantastycznym Stefanem Glaumannem, opłacenie orkiestry, członków zespołu i wielu innych rzeczy nie jest tanie. Będąc dokładnym, kosztowało to 75,000 euro. Poniosłem też koszty nakręcenia wideoklipów, sesji zdjęciowej, zrobienia książeczki i okładki... Nie mam takiej kasy w szufladzie, musiałem więc udać się do banku i zaciągnąć pożyczkę. Zawsze przechwalałem się tym, że nigdy nie idę na ustępstwa i jestem gotów zaryzykować wszystko przy nagrywaniu nowych płyt. Łatwo było mówić, kiedy to wytwórnia płytowa wykładała wszystkie pieniądze. Tym razem zamiast gadania, musiałem zrobić to sam - zaryzykować własne pieniądze. Kupując nową płytę nie tylko kupicie krążek z muzyką, ale również udział w pewnej idei, koncepcji sztuki, gdzie to artysta naprawdę ryzykuje wszystko po to aby stworzyć to, czego pragnie. Niektórzy z was polubią nową płytę, niektórzy może nie, jednak jeśli sądzicie, że to co robiłem przez lata warte jest wzniesienia toastu, nie będzie innego lepszego sposobu na pokazanie tego niż poprzez zakup nowego albumu. Będzie kosztować 15 euro więc mam nadzieję, że większość z was idąc na koncerty wróci do domu razem z naszą płytką.

Przy powstawaniu tego projektu dużo częściej, ci wtajemniczeni w kulisy jego powstawania, nazywali mnie ryzykantem i szaleńcem. Nawet w zespole dało się odczuć wzmożone emocje i uczucia. Oczywiście wytwórnia nie sądziła, że do ich rąk oddam coś, co powali ludzi na kolana. Przypomina mi to atmosferę towarzyszącą albumowi Theli. Przypominam sobie wytwórnię, jak pytano: "Naprawdę uważasz, że to się sprzeda? Co na to powiedzą wasi fani?". Nie mieli jednak większego wyboru jak tylko wydać tę płytę i oczekiwać cudu. Zainwestowali przecież więcej w samą produkcję dźwięku niż w jakąkolwiek inną swoją kapelę, w dodatku nie sprzedawaliśmy wtedy zbyt wielu płyt. Jednak byli w wytwórni ludzie, którym się to podobało i którzy w nas wierzyli, tak jak prezes Marcus Steiger. W zespole atmosfera była kiepska. Basista Lars nie cierpiał Theli - 'Pierdolone operowe gówno', mawiał. Gitarzysta Jonas też nie lubił tej płyty, jako że było 'za dużo tej klasyki i opery, a powinno być tylko troszkę, jako mały dodatek'. Perkusista Piotr nawet lubił Theli, ale sądził, że ta płyta to swego rodzaju dziwadło, któremu nie dawał większych szans (trochę jak ja, spodziewający się, że to będzie klapa). Okazało się jednak, że był to album, który zrobił z Therion wielki zespół. Tym razem przynajmniej połowa zespołu sądzi, że nasza nowa płyta jest świetna i wierzy w nią mocno. Teraz jednak ryzykuję własne pieniądze zamiast pieniędzy wytwórni. Gdy powziąłem decyzję o pożyczce i wydaniu płyty za swoje pieniądze, ci którzy o tym wiedzieli oficjalnie ogłosili mnie człowiekiem, z którym coś jest nie tak. Cóż, zobaczymy. Kiedy fan kupuje płytę bezpośrednio od zespołu, liczy się ona jak 10 płytek wydanych przez wytwórnię, a kupionych w sklepie. Jeśli lojalni fani kupią dość trochę płytek na koncertach, znaczna część kosztów produkcji zostanie pokryta.

W międzyczasie Snowy popracuje nad swoimi projektami

Ze wszystkich sesyjnych wokalistów, z którymi pracował Therion przez te wszystkie lata, nikt nie zbliżył się do zespołu tak bardzo jak Snowy, który przez ostatnie lata był nieodłączną częścią kapeli tak na płytach, jak i na koncertach. Teraz, kiedy Therion wchodzi w następną fazę i Snowy nie odczuwa takiego entuzjazmu jak my jeżeli chodzi o nasz projekt artystyczny i operę rockową, zdecydował on zająć się własnymi projektami. Miał mniejszy - ale świetnie brzmiący - wkład w 'Les Fleurs du Mal', aczkolwiek jeśli nie czuje tego co powinien odczuwać, uważamy iż jego decyzja jest słuszna i trzymamy za niego kciuki. Jesteśmy przekonani, że w ramach własnego projektu stworzy naprawdę niesamowite rzeczy!

Chcielibyśmy jednak podkreślić, że w zespole nie ma zamkniętych drzwi. Kiedy skończymy nasze projekty za ileś lat, znowu rozpoczniemy nawoływanie do broni by nagrać kolejny album, a wówczas zobaczymy jak rzeczy się mają i czym akurat będzie zajmował się Snowy. Jeśli będzie dostępny i nawzajem się zainspirujemy, będzie bardziej niż mile widziany aby kontynuować z nami to, na czym stanęliśmy. Jeśli stanie się inaczej, cóż, trasa z okazji jubileuszu jaką odbyliśmy wcześniej w tym roku po Ameryce Łacińskiej była wspaniałym pożegnaniem, a nam wypada tylko życzyć powodzenia przy następnych projektach.Oto też komentarz samego Snowy'ego na ten temat:
'Co mogę powiedzieć? Jestem naprawdę wdzięczny za te lata, które spędziłem z Therionem i w czasie których, jako wokalista i frontman, miałem przyjemność koncertowania w czterech stronach świata, spotykania wielu fanów i rozpoczęcia nowych znajomości, które potrwają do grobowej deski. Jednak przez ostatnich kilka lat potrzeba pójścia dalej i robienia czegoś własnego narastała. W swoim życiu zawsze podążałem za głosem serca i za tym co czyni mnie szczęśliwym - nie widzę powodu bym miał przestać to robić.'


Christofer Johnsson, Wrzesień 2012[Komentuj]

3 Września 2012Po dwóch latach od wydania Sitra Ahra, zespół wraca z nowym albumem „Les Fleurs du Mal”.
Krążek już dziś można zamówić w opcji pre-order w Therion Store.

Warto również wybrać się na koncerty. 15 października w Klubie Studio w Krakowie, 16 października w Stodole w Warszawie.


[Komentuj]

8 Lipiec 2010

Premiera Sitra Ahra została zapowiedziana na wrzesień. Pokazano już okładkę:

Sitra Ahra

Znamy też tracklistę:

1. Introduction/Sitra Ahra
2. Kings of Edom
3. Unguentum Sabbati
4. Land of Canaan
5. Hellequin
6. 2012
7. Cú Chulainn
8. Kali Yuga III
9. The Shells are open
10. Din
11. Children of the stone: After the Inquisition

 

Jak podają serwisy metalstorm.net, roadrunnerrecords.com i blabbermouth.net, z zespołu odszedł Snowy Shaw, związany z Therionem od czterech lat. "Poczułem, że czas pójść dalej, życzę Therionowi jak najlepiej" - mówi Snowy, dodając podziękowania dla wszystkich, którzy go wspierali. 

 

Tymczasem w dziale wywiady znaleźć można świeży wywiad z Christoferem.

[Komentuj] (4)

2 Maj 2010Wygląda na to, że po problemach uniemożliwiających prowadzenie strony, wszystko wraca do normy. Zaczynajmy więc, jakby nigdy nic.
1) Zaktualizowano dyskografię.
2) Jeśli piszecie recenzje i skrobnęliście coś o Therionie, dajcie znać.
3) Jeśli znaleźliście nowe wywiady z Chrisem, dajcie cynk.
Dwa etaty i studia zaoczne skutecznie uniemożliwiają mi ślęczenie w internecie, co nie oznacza, iż raz za czas nie mogę czegoś przetłumaczyć i wrzucić.

Póki co, wieści z obozu Theriona.
Therion ukończył już pracę na albumem "Sitra Ahra" (kabalistyczna "Inna Strona", wspominana w księdze Zohar). Dwa dni temu album zremasterowano w Nowym Yorku (wcześniej pracowano nad nim w Sztokholmie pod okiem Lennarta Östlunda (niegdyś pomagał Led Zeppelin i Abbie). Wiadomo, że narazie w planach jest zamieszczenie trzynastu kawałków. Album powinien wyjść jeszcze w tym roku.
Inna wieść, to koncerty Bestyji w Polsce. 28-go listopada ma ona zagrać w Klubie Studio (Kraków), a dzień później w Warszawie (Stodoła).

[Komentuj] (1)

 

23 Września 2008Impreza w Płocku już za nami, a tymczasem na stronie aż 39 zdjęć z tego koncertu! Przypomnijmy, że Therion wystąpił w "rezerwowym składzie" po opuszczeniu zespołu przez braci Niemann i Pettera Karlssona. Próby mające przygotować zespół na płocki festiwal trwały już od czerwca, a w zastępstwie wystąpili: Johan Koleberg (perkusja), Nalle Pahlsson (bas) i Magnus Barthelsson (gitara - ten człek zresztą nagrał z Chrisem Symphony Masses Ho Drakon Ho Megas w 1993 roku). Nic nie wiadomo czy którykolwiek z tych ludzi weźmie udział w nagrywaniu kolejnego albumu.
Co jeszcze? Ano dwa wywiady - jeden dzięki uprzejmości Metal Hammer i wspaniałomyślności Kot(6)ka, który przesłał skan. Wywiad w miarę ciepły, bo z sierpniowego numeru.
To nie wszystko - stary wywiad z 1998 z nieistniejącego już Metal Side, który podesłał kolekcjoner staroci KK ROB (podesłał znacznie więcej "zabytków", ale czasu brak na przepisanie, stopniowo będą się pojawiać).
Dziękujęmy wszystkim - i fotografom, i fanom za przesłane materiały.

[Komentuj] (2)

28 Lipca 2008

DVD Live Gothic, czyli zapis koncertu w Warszawie z lutego 2007, miało już swoją premierę. Przeszukałem internet, znalazłem takie oferty (płatne przelewem. tylko za Live Gothic).

Wersje tańsze:
metalmaniak.pl - 65 za płytę + 6 za wysyłkę = 71 zł razem
mystic.pl - 60 +6 = 66 zł
therionstore.com - 20 Euro + 2,65 Euro = 22,65 Euro


Wersje digi:
blackcomp.pl - 100 + 5 = 105 zł
metalmaniak.pl - 110 + 6 = 116 zł
mystic.pl - 105 + 6 = 111 zł
therionstore.com - 25 Euro + 2,65 Euro = 27,6 Euro

Na fan.pl i metalopolis.pl jeszcze nie ma. Na allegro wersja tańsza bez przesyłki po 60 zł (wszystkie), wersje digi (bez przesyłki) od 100 do 104,90.

Przypominając, kupując Live Gothic można stać się posiadaczem jednej płyty DVD (video z koncertu) i dwóch CD (to już wersje audio tegóż koncertu, do posłuchania na wieży).

Oto tracklista:

01. Der Mitternachtslöwe
02. Schwartzalbenheim
03. The Blood Of Kingu
04. The Falling Stone
05. An Arrow From The Sun
06. Deggial
07. Wine Of Aluqah
08. The Perennial Sophia
09. The Son Of The Sun
10. Son Of The Staves Of Time
11. Birth Of Venus Illegitima
12. Tuna 1613
13. Drum Solo
14. Muspelheim
15. Rise Of Sodom And Gomorrah
16. Ginnungagap
17. Grand Finale
18. Lemuria
19. The Wand Of Abaris
20. Nightside Of Eden
21. To Mega Therion
22. Thor (The Powerhead)

Czym różni się wersja tańsza od digipacka? Ano szczegółami estetycznymi (czyli np. pudełeczko - nie z papieru acz zrobione na modłę płyt CD, czyli plastykowe) - ZAWARTOŚĆ PŁYT JEST IDENTYCZNA. Ot, Chris z wytwórnią poszli na rękę co biedniejszym piwoszom, palaczom i sexoholikom, u których z extra kasą ciężko ;

[Komentuj] (4)

18 Maja 2008


W dziale wywiady zapis dosyć luźniej rozmowy z Chrisem sprzed paru dni.
A oto okładka, która ozdobi nadchodzące DVD z Warszawy.


[Komentuj] (13)

22 kwietnia 2008

Klikając tutaj można zapoznać się z oświadczeniem Christofera dotyczącego "rozłamu" w zespole.

[Komentuj] (3)

18 kwietnia 2008

Drodzy fani.
Dzisiaj ogłoszamy coś, co na pewno wywoła u was szok. Czterech stałych członków zespołu przeprowadziło poważne rozmowy i stało się po nich jasne, że mamy różne cele i wizje dotyczące przszłości. Najlepszą więc rzeczą dla zespołu, dla każdego z nas osobna oraz dla fanów, będzie jeśli każdy z nas pójdzie własną drogą już teraz, póki jest sporo czasu do następnej płyty oraz trasy Theriona. Oznacza to, że Chris zostanie w Therionie, a reszta dotychczasowych członków zespołu grać będzie w innych projektach i zespołach.
Nadal jesteśmy przyjaciółmi, nikt nie jest zawiedziony, a i jeszcze popracujemy razem przez jakiś czas edytując materiały, które mamy nagrane na przyszłe wydawnictwa DVD.
Największe wyrazy szacunku dla was wszystkich i podziękowania za wsparcie jakie nam dawaliście przez cały ten czas gdy graliśmy razem.
Christofer, Kristian, Johan i Petter.

[Komentuj] (8)


11 kwietnia 2008

Oj tak, Bestyja znowu nawiedzi Polskę pozostawiając za sobą zgliszcza, rumowisko i skopane dupska. Kiedy? Na początku września. Gdzie? W Płocku! Żądna krwi i wygłodniała jak nigdy zagra na jednym z tamtejszych festiwali.

[Komentuj] (3)

7 kwietnia 2008

Ojoj, tak dziwnych wywiadów jeszcze na stronie nie było. Trzeba Wam jednak wiedzieć, że obchodzi ona już siódmy rok istnienia (!), więc i uczcić to można jakoś nietypowo.
1) TUTAJ - znajduje się wywiad z zawsze gotowym do spełnienia życzeń fanów Thomasem Vikstromem. Pytania zgłosili fani z naszego forum.
2) TUTAJ zaś wywiad z... Ivo Elezoviciem, byłym webmasterem angielskojęzycznej strony Theriona. Trochę nostalgicznych wspominków, trochę czegoś o nim :)
Wypijcie w wolnym czasie za stronkę. I za zespół oczywiście :)

[Komentuj] (1)


3 Lutego 2008

1. Na stronie pojawił się wywiad z Lori Lewis, panią która podczas koncertów Bestyji była królową sceny. Dział wywiady rzecz jasna.
2. Kristianowi niedawno urodził się syn! Gratulujemy dobrej roboty :P
3. Jak już niektórzy wiedzą, dział Biblioteka dostępny jest tylko po zalogowaniu
się na stronie. Więcej w FAQ.

[Komentuj] (0)


29 Grudnia 2007

Przed Sylwestrem zapraszam na miłe pożegnanie roku z Therionem, konkretnie ze Snowym Shawem, który zgodził się na wywiad dla stronki. Dział WYWIADY rzecz
jasna.

[Komentuj] (0)


26 Grudnia 2007

No ba, nareszcie udało się znaleźć czas aby wkleić 42 zdjęcia z koncertu! Oczywiście pisać nie trzeba, iż znaleźć można je w dziale GALERIA, w sekcji Zdjęcia Koncertowe. Pozdrawiam!

[Komentuj] (1)
24 Grudnia 2007

25 grudnia, to jest we wtorek, od godziny 17-ej do godziny 19-ej będzie można posłuchać sobie audycji, w której uslyszymy wywiad z Thomasem Vikstromem przeprowadzony przed koncertem, a także część setlisty, którą Therion zagrał w Kraku. Wystarczy wlepić ten link w winampie (CTR+L a potem go skopiować): http://91.121.68.159:8760/listen.pls lub wejść na stronę http://alternatywna.net.pulawy.pl/

Przypominamy o spotkaniu w Warszawie, o którym mowa była w newsach niżej.

[Komentuj] (0)


15 Grudnia 2007

Na stronce jest już relacja z czwartkowego koncertu, zapraszam do czytania.A oto co napisał Thomas Vikstrom na swojej stronie: "Dooooobry dzień!Powiem wam o koncercie w Krakowie ostatniej nocy. Był to najlepszy występ jak do tej pory. Widownia była jak najbardziej wspaniała! W środku występu między dwoma piosenkami wszyscy zaczęli śpiewać piosenkę, której nigdy wcześniej nie słyszałem. To była polska piosenka urodzinowa dla Theriona! Niesamowite. Dostałem też torbę BARDZO ładnych prezentów. Bardzo mnie to uradowało!!! " Można poczuć się dumnie, czyż nie? ;)

Z innej beczki. Proszono mnie abym umieścił pewne ogłoszenie, czemuż miałbym tego nie zrobić skoro dotyczy ono Bestyji? ;)

"Night with Therion"
Czas: 3 stycznia
Miejsce: Klub Depozyt4 4, Warszawa ul. Solec 44
Otwarcie klubu: godz. 19.00
Wejście: 5 zł
Prowadzi: K_101+gość Smile

Na imprezie: dyskografia zespołu w różnych konfiguracjach. Usłyszycie zarówno Therion z pierwszych płyt jak i najnowsze dokonania zespołu. Oprócz tego seta z muzyką pokrewną zagra zaproszona osoba.
Zapraszam serdecznie.

No, to tyle na dzisiaj :)

[Komentuj] (2)

10 Listopad 2007

Na koncercie Bestyji zobaczymy Piotra Wawrzeniuka! Także Messiaha Marcolina (ex. Candlemass i Memento Mori). Inną atrakcją ma być pani specjalizująca się... w tańcu brzucha! (naprawdę!) Na trasę ma wyruszyć jeszcze dwoje gości, których personalia trzymane są w tajemnicy.
Newsy z innej beczki: Johnssona w Demonoid zastąpi Caligula z Dark Funeral, a z Sirenii (która miała grać przed Therionem lecz jak wiadomo nie zagra) wykopana została wokalistka.
Amen.
[Komentuj] (6)

1 Listopada 2007

"(Lars) siadł na dupie podczas występu, bo był zbyt pijany by stać na nogach - tego już dla nas było za dużo" - na stronce pojawił się wywiad arcyciekawy, bo z 1997 roku :) Zapraszam do działu wywiady.
[Komentuj] (0)


7 Października 2007

Sirenia z powodu problemów ze składem nie zagra przed Therionem w grudniu. Żaden zastępczy support nie jest przewidziany, więc można tylko płakać, chociaż pocieszeniem wydawać się może fakt, że scen(eri)a - jak zapowiada Christofer - na tym zyska.
[Komentuj] (5)


1 Października 2007


"Mój laptop został skradziony z szatni w Santiago. Oprócz osobistych informacji zawiera ważne szczegóły nadchodzącej trasy oraz trasy Adulruna, poza tym muzykę napisaną podczas wolnych dni na trasie. Wartość laptopa nie ma tu znaczenia, wartościową rzeczą są informacje. Dane są podwójnie zakodowane i nie będą przydatne dla nikogo oprócz mnie, jako iż nie można się do nich dostać. Laptop to Mac Book Pro, 120 Gb, 4Gb Ram, a w lewym rogu jest małe uszkodzenie.
Zapłata jest dobrym środkiem do zdobycia informacji, i jeżeli twardy dysk zostanie wyczyszczony albo komputer ulegnie zniszczeniu, zapłacę odpowiednią sumę aby dorwano złodzieja (nie żartuję)." Christofer

Cóż, módlmy się do bogów, aby Chris odzyskał dane...

UPDATE: Złodzieja udało się wykryć, a laptop odzyskać. Tak więc wszystko dobrze się skończyło.
[Komentuj] (2)


27 Września 2007


Nareszcie, po wielu miesiącach, nerwowego oczekiwania i modłów do bogów połączonych z ofiarnym spożywaniem napojów mocnowyskowych, forum zostało ponownie otwarte!
Zapraszamy wszystkich starych użytkowników, jak i nowych - http://therion.zwg.pl
[Komentuj] (5)


17 Września 2007


Pamiętacie newsa z 30 lipca? Mowa w nim była o głosowaniu na utwory, które Therion Waszym zdaniem powinien zagrać na najbliższej trasie. Oprócz całego Theli, zespół (między innymi w Krakowie 13 grudnia) powinien zagrać:

Adulruna Rediviva
Wisdom and the Cage
Summernight City
Rise of Sodom and Gomorrah
Wine of Aluqah
Via Nocturna
Ginnungagap
Asgard
Midgard
Son of the Sun
Kali Yuga (part 1 & 2)
Kali Yuga (part 3 - jeszcze nie nagrane, więcej info wkrótce)
Typhon
Arrow from the sun
Lemuria (wersja akustyczna z fletem)

Kolejność jest narazie przypadkowa.
Kali Yuga nie została przez Was (i fanów z reszty Europy) wybrana, ale Therion musi ją zagrać aby móc odegrać nową jej część. 121 ludzi chciało na koniec coverek, podczas gdy 92 osoby chciały kolejny utwór Theriona. Na cover wybrano Summernight City Abby (ze SOTR). Spośród pięciu albumów (Vovin, Deggial, SOTR, Sirius B, Lemuria) za najlepszy uznano SOTR (72 głosy), za najgorszy zaś Deggial (92 głosy). Cóż, czegokolwiek by nie powiedzieć, nie można nie zgodzić się ze starym powiedzeniem - de gustibus non disputandum est. Chociaż można się nad tym zastanawiać...
[Komentuj] (19)


14 Września 2007


W dziale Wywiady pojawił się wywiad przeprowadzony z Christoferem Johnssonem w ubiegłym miesiącu. W wywiadzie znaleźć można między innymi instrukcję obsługi ziemniaka ;)
[Komentuj] (0)


12 Września 2007


Nuclear Blast wrzucił w sieć nowe video Theriona zrobione do kawałka "Son of the Staves of Time". Jak to zwykle już bywało w przypadku teledysków Bestyji, tak i ten ruchomy obraz jest trochę nietypowy i na pewno wywoła skrajne emocje.
Wideo dostępne jest na YouTube, kliknij tutaj aby je obejrzeć.
[Komentuj] (15)

 

12 Września 2007


Demonoid, czyli projekt w którym grają bracia Niemann, pracuje nad materiałem na swoją drugą płytę. Niezobowiązująca data jej wydania to dopiero przyszły rok. "Pisanie materiału idzie całkiem dobrze, nasza nowa płyta was zniszczy" - mówi Kristian - "Wyobraźcie sobie stutonową betonową płytę spadającą wam na jajka (albo na głowę, w przypadku kobiet)... tak właśnie zmiażdży wasz nasz album! Jeśli nie macie ani worka ani głowy... musicie mi uwierzyć mi na słowo".
Mniej perwersyjne i straszne są słowa tyczące się wokalisty, który zastąpi nie drącego już ryja Christofera: "Sądzę, że zgodzicie się z nami, iż to dobry wybór" - mówi sympatyczny gitarzysta Demonoid, nie odsłaniając bynajmniej rąbka tajemnicy - "Uważamy się za szczęściarzy mając go u siebie. Osobiście moczę się w nocy myśląc o tym. To mistrz, mit, legenda..."
Album ma być utrzymany w klimacie starego death wymieszanego z brutalnym thrashem. Bezgłowe eunuchy mogą spać spokojnie.
[Komentuj] 5)


10 Września, 2007

Po miesiącu dłubania w kodzie, nowa wersja strony została otwarta.
Oprócz wyglądu zmieniła się też jej funkcjonalność, stała się bardziej interaktywna. Rejestrując się, można odbierać e-maile powiadamiające o newsach i aktualnieniach, można komentować niektóre artykuły, oceniać albumy (dział dyskografia), a także wypowiadać się w shoutboxie. Niby niewiele, ale niektórych to może ucieszy. Przejrzystość strony także jest bardzo ważna - sądzę, że nikt nie powinien się gubić.
Powstała też angielska i portugalska wersja strony. Tutaj chciałem podziękować Eve i Paulo Squarsoniemu za pomoc - mieszkance Stanów za korekty gramatyczne tekstów po angielsku, Brazylijczykowi za tłumaczenie wszystkiego z angielskiego na portugalski.
Jest i logo, które na plik formatu flash przerobił DarkDuke, jemu również należą się podziękowania.
Wielkie THANKS również dla Ivo, za bawienie się bibliotekami i bazą danych.
A i dziękuję samemu sobie, za swój głupi upór, który kosztował mnie ponad 100 godzin pracy ;)
Nic, nie przynudzając, życzę miłego przeglądania.
PS: Strona nie jest wyświetlana poprawnie w Internet Explorerze. Użytkownicy tej przegladarki będą niepokojeni więc stosownym komunikatem.
PS2: W przypadku zauważenia jakichś błędów bardzo proszę o kontakt.
[Komentuj] (9)

Archiwum newsów
Stronę od 25 II 2004 do 10 Września 2007 odwiedzono 162,692 razy.
Od 10 września stronę odwiedzono: patrz liczba czytań tej podstrony.