Users Online
Guests Online: 1

Members Online: 0

Total Members: 273
Newest Member: logomines
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Last Fm
Tommie Eriksson - wywiad Posted by Thor on August 14 2007
Dragon Rouge

 

Poniższe informacje są wynikiem wywiadu jakiego udzielił Tommie Eriksson magazynowi Wolfzeit (wolfzeit@web.de).

 


1) Na całym świecie w mitach i legendach Smok to postać odgrywająca ogromną rolę. Jakie jest znaczenie takich legend? W jaki sposób można interpretować postać Smoka?


Smok to symbol tego, co powoli wyłania się w długim i trudnym procesie Wielkiego Dzieła. Jednak mogę również przedstawić kilka swoich przemyśleń na ten temat. Smok to wyjątkowa postać, dlatego że pojawia się w mitologii tak wielu kultur. Generalnie rzecz biorąc, smok łączy w sobie wszystkie żywioły (łuski – woda, skrzydła – powietrze, ciało – ziemia, ognisty oddech – ogień) i w ten sposób staje się on piątym żywiołem – kwintesencją. W niektórych mitach smok pojawia się z perłą, lub kamieniem, symbolizującym mądrość i moc magiczną. Taką symbolikę odnajdziemy w tekstach gnostyckich, w których perła smoka jest symbolem wyższej jaźni. Podobnie jest w mitach o Nagach, gdzie pojawia się perła i eliksir dający życie wieczne, lecz który jednocześnie jest też śmiertelną trucizną. Ciekawe również jest to, że smok jest połączeniem węża i ptaka – ziemi z niebem. To jakby dwa bieguny na przeciwległych końcach axis mundi (np. Szuszumna, Irminsul / Yggdrasil, itd.). Podobnym symbolem jest wąż Jormundgandr u podstawy drzewa Yggdrasil i orzeł na szczycie drzewa. W tantryzmie jest to połączenie Shivy i Shakti. Shakti powstająca w czakrze Muladhara łączy się z Shivą w Ajna czakrze – w tym momencie kundalini staje się ukrzydlonym smokiem. Smok jest więc symbolem ostatniego etapu wznoszenia się kundalini, momentu, w którym człowiek staje się bogiem. Wędrówka kundalini to proces, w którym boska iskra uaktywnia się i przekształca w czarny diament. Perła z mitów o smokach to także odpowiednik ostatniego etapu alchemicznego opus magnum (innym symbolem tego samego etapu jest Kamień Filozoficzny, Elixir Vitae, diament, itd.) W tradycyjnej alchemii Zachodu ścieżką inicjacji jest "via sacra", droga unicestwienia aspektów uważanych za mroczne. Pogląd ten ukształtował się pod znacznym wpływem monoteistycznych religii. W tej tradycji Lapis Niger jest jedynie kamieniem Saturna, który trzeba uszlachetnić poprzez przekształcenie go w biały kamień filozoficzny, złoto, lub diament. Jednak prawdziwa alchemia mrocznych misteriów Khem dotyczyła stworzenia czarnego eliksiru, proszku, lub kamienia. Faza Rubedo (czerwieni) jest odpowiednikiem Czarnego Diamentu, prawdziwym etapem spełnienia. Cel alchemii ścieżki prawej ręki reprezentuje poziom czakry Sahasrara i pasywne unicestwienie, podczas gdy Czarny Diament to osiągnięcie poziomu ukrytych czakr ponad czakrą Sahasrara i aktywną dynamikę wieczności. Czarny Diament to wyższa forma Lapis Niger, podobnie jak wyższa forma czerwonej czakry Muladhara, którą można odnaleźć na poziomie czakry Sahasrara. Ten proces inicjacji jest też przedstawiany jako wąż Uroboros. W ten sposób Smok to symbol przemiany wewnętrznej człowieka. Dracońska Alchemia to "via sinistra". Smok to dynamiczna, wiecznie zmieniająca się siłą życiowa człowieka.

2) Skąd wywodzi się Smok jako symboliczny archetyp? Czy istnieją jakiekolwiek historyczne fakty z odległej przeszłości, wskazujące na istnienie prawdziwych smoków, które w późniejszym czasie stały się tylko legendami i mitami?

Przypuszczam, że chodzi tutaj o źródło legend o mitycznych smokach. Postacie smoków wspomniane są w starożytnych sumeryjskich i egipskich źródłach i malowidłach z okresu ok. 3000 lat p.n.e. Historycy uważali, że chiński smok tak naprawdę wywodzi się z Zachodu, ale w 1987r w grobowcu w północnych Chinach odnaleziono mozaikę o długości 1.78 m, przedstawiającą wizerunek smoka. W mitach smok często łączony jest z prastarymi wodami, istniejącymi przed aktem stworzenia. Słowo "Tehom" oznacza w hebrajskim "głębokie morze" i jest określeniem podobnym do "Tiamat". W mitologii babilońskiej świat zostaje stworzony z ciała smoczej bogini Tiamat. Również w tradycji chrześcijańskiej Tehom / Tiamat jest częścią stworzenia. W wielu mitach o stworzeniu ciało zabitego smoka jest materiałem, z którego powstaje niebo i ziemia. W ten sposób ziemię można uważać za formę smoka. Ludzkie ciała, które w mitach babilońskich stworzone są z krwi Kingu, również zawierają w sobie boski pierwiastek. Kundalini ziemi i ciała to dwa aspekty Smoka, nazwane zewnętrznym i wewnętrznym smokiem. Najbardziej prastary wizerunek smoka związany jest z pierwotnymi wodami przed stworzeniem i dynamiczną siłą kształtującą stworzenie. Ciekawe jest również porównanie z pewnymi teoriami kabalistycznymi na temat dwóch sił kształtujących proces stworzenia – statycznej i dynamicznej. Dynamiczna siła jest tą, która wyłamuje się poza statyczną strukturę i daje początek istnieniu Drzewa Klifot. Źródłem słowa "smok" jest grecki czasownik "derkein", który oznacza "widzenie", "widzieć", lub "widzieć wyraźnie". Praktyczna praca z kundalini prowadzi do "wyraźnego widzenia", umiejętności, dzięki której mag widzi poprzez zasłonę otaczającą świat. Jest to tzw. "zasłona Maji", która w systemach ścieżki prawej ręki jest uważana za iluzję, której adept musi stawić opór. Jednak adept ścieżki dracońskiej uważa Maję-Shakti jako potencjalna siłę, a nie coś, od czego trzeba uciekać. Tradycje ścieżki prawej ręki oparte są na teoretycznej strukturze etycznej. Tradycje ścieżki lewej ręki są oparte na praktyce, a kluczem do pracy magicznej jest działanie. Słowo "rzeczywistość" w szwedzkim i niemieckim to "Verklighet" i "Wirklichkeit" – są to określenia opisujące rzeczywistość jako aktywną podróż, a nie jako pasywny stan. Natomiast co do faktów historycznych, "prawdziwych smoków", cóż, kto wie...

3) W tradycji chrześcijańskiej Smok przez wieki był symbolem zła, uosobieniem "Diabła". Znane jest objawienie św. Jana i opowieść o św. Jerzym zabijającym smoka. Kiedy właściwie smok zaczął być identyfikowany z Szatanem?

Smok jako pierwotne stworzenie chaosu zawsze budził szacunek i strach. Chrześcijaństwo wykorzystało ten strach wyolbrzymiając go znacznie. W naukach chrześcijańskich prastare znaczenie archetypowe smoka jako siły życiowej zostało stłumione, zupełnie jak siła życiowa człowieka. W kulturach azjatyckich smok jest postrzegany w zupełnie inny sposób. Chrześcijańskie mity o zabijaniu smoków są symbolem pokonania tradycji pogańskich przez monoteistyczne religie, a także stłumienia dynamicznych sił witalnych. Odesłanie smoka do otchłani to jednocześnie wyrzeczenie się siły życiowej. Ścieżka dracońska prowadzi w głąb otchłani, a jej celem jest przebudzenie odrzuconej siły. Dlatego też w Chrześcijaństwie smok jest identyfikowany z Szatanem. Wąż w Rajskim Ogrodzie (Lilith) to symbol kundalini, siły życiowej, dynamicznej energii, która niszczy porządek boskiego stworzenia. Symbolicznym przedstawieniem tego wydarzenia jest liczba 11 (liczba Klifot).

4) Czy opowieści o zwycięzcach smoków, takich jak św. Jerzy, czy nordycki / germański Zygfryd, mają głębsze, ukryte znaczenie? Jeśli tak, to co one oznaczają?

Oczywiste jest, że takie mity zawierają więcej informacji, niż to się wydaje na pierwszy rzut oka. Ciekawe jest, że Zygfryd po zabiciu Fafnira potrafi zrozumieć mowę ptaków. Wskazuje to, że jest to opowieść o inicjacji. Te dwie opowieści różnią się jednak znacznie od siebie: Zygfryd uzyskuje magiczne zdolności i "staje się" smokiem, podczas gdy św. Jerzy niestety tylko go zabija.

5) Wydaje się, że smok to "siła żeńska". Reprezentuje ona wieczny cykl natury i dzikie, nieposkromione siły nieświadomości. Jak jest naprawdę?

Smok to niekoniecznie istota natury żeńskiej. Poza tym w Dragon Rouge nie pracujemy z klasyczną formą smoka jako "zwierzęcia", ale przede wszystkim jako kundalini świata, w jego głębszych aspektach. Jednak kundalini można uważać za siłę żeńską, nawet jeśli obejmuje oba aspekty: Ida i Pingala. Ciekawym przykładem jest też Lilith przyjmująca postać węża w Rajskim Ogrodzie. Dla mnie "wieczny cykl natury" i "dzikie, nieposkromione siły nieświadomości" tak naprawdę są tym samym. We współczesnym świecie natura wydaje się czymś dzikim, nieznanym. Zjawiska zachodzące w naturze są dla nas niczym chaos. Porządek ustanowiony przez człowieka jest nienaturalny, ale jednak uważany za właściwy, co sprawia, że naturą staje się jego mrocznym przeciwieństwem. Zewnętrzny smok istnieje w przyrodzie, w energii ziemi, nazywanej Mocą Ziemi, Od, Önd, Vril, itd. Dla tej siły nie ma miejsca we współczesnej tak zwanej "cywilizacji". Dlatego też mag ścieżki dracońskiej pracuje z przyrodą w nocy, gdyż jest ona niejako "ciemną stroną" cywilizowanego świata. Oczywiście Smok posiada pewne aspekty wykraczające poza cykl natury. Jest to Czarny Smok. W Dragon Rouge pracujemy zarówno z Czerwonym jak i z Czarnym Smokiem. Czarny Smok to symbol anty-światów, cieni, a także tego, co określamy jako Wszechświat B.

6) Czym jest Magia Dracońska w Dragon Rouge? Skąd wywodzi się filozofia ścieżki dracońskiej? W jakim stopniu Magia Dracońska przypomina teorie Kennetha Granta i Magię Tyfoniczną?

Wiele podstaw systemu Dragon Rouge zostało już opisanych w poprzednich odpowiedziach. Jednak kontynuując, Magia Dracońska w Dragon Rouge to alchemiczny rozwój, w którym adept przechodzi od stanu bycia stwarzanym do stania się stworzycielem swej własnej rzeczywistości. Nasz system inicjacji jest oparty na 11 sferach Drzewa Klifot, a także na pewnych strukturach systemów nordyckich. System w Dragon Rouge nie jest podobny do Tyfonicznego O.T.O. Używamy wprawdzie podobnych nazw i symboli, ale istnieją podstawowe różnice pomiędzy naszymi systemami. W Dragon Rouge, na przykład, pracujemy z Drzewem Klifot zaczynając od klify Lilith, a nasza filozofia nie opiera się na tradycyjnym okultyzmie Zachodu. . Nasze inicjacje to przede wszystkim praktyka (chociaż oczywiście również rozwój intelektualny), a poziom inicjacji adepta znany jest tylko jemu i innym braciom i siostrom, znajdującym się na tym samym poziomie lub wyżej. Stopnie to tylko metaforyczne definicje rzeczywistego poziomu magicznego, ale zakon zajmujący się magią ciemności potrzebuje pewnych struktur, w których można zdefiniować pracę i doświadczenie.

Oficjalne informacje dotyczące systemu Dragon Rouge:

System Dragon Rouge oparty jest na kilku głównych tradycjach magicznych. Są to przede wszystkim: Dracońska / Tyfoniczna Alchemia, Klifotyczna Kabała, Magia Staronordycka i Vamacara Tantra. Są to jednak tylko metody i mapy. Mag w Dragon Rouge może pracować z jakimkolwiek wybranym systemem, który jednak będzie zgodny z naszym systemem inicjacji i alchemiczną strukturą rozwoju. Ponieważ Dragon Rouge wywodzi się ze Szwecji, bardzo ważnym elementem systemu jest oczywiście magia staronordycka, która jest dla wielu główną specjalnością magiczną.

Wspomniane powyżej tradycje opierają się na założeniu, że adept schodzi stopniowo w otchłań ciemności, gdzie może uzyskać boskość. Jeśli adept podąża ścieżką Odyna, lub egipskiego boga Chepera, schodzi w głąb podziemia i składa ofiarę z siebie samego, może w ten sposób ukończyć przemianę i stać się stwórcą. Świat nie został stworzony w pewnym momencie w przeszłości, jak twierdzą religie monoteistyczne. Świat jest stwarzany w każdej chwili, jak zresztą zauważył Fryderyk Nietzsche. System inicjacji jest oparty na strukturze 1+9+1. Pierwszy stopień to poziom, w którym zaczyna osoba niewtajemniczona. Jest to otwarcie bram do ciemnej strony świata. Następne dziewięć stopni symbolizuje dziewięć poziomów podziemia, poziomów, przez które przechodzi Odyn w swej inicjacji umożliwiającej poznanie tajemnic run. Przejście przez te poziomy przekształca człowieka w boga (tak jak to zostało obiecane przez węża w księdze Genesis 3:5, gdzie inicjacja człowieka rozpoczyna się poprzez skosztowanie owocu wiedzy). Ostatni poziom to wyjście poza bariery stworzenia.


1. Lilith 1.0. Brama do tego, co nieznane.

_______________

2. Gamaliel 2.0. Mroczne sny. Magia astralna. Misteria księżyca. Mroczna bogini.

3. Samael 3.0. Filozofia ścieżki lewej ręki. Mądrość szaleństwa. Magia Jezydów. Mroczna strona czakr.

4. A'rab Zaraq 4.0. Magia Lucyferiańska. Mroczna strona Wenus. Eroto – mistycyzm i ścieżka wojownika.

5. Thagirion 5.0. Iluminacja ciemnej strony. Czarne słońce. Połączenie boga i bestii.

6. Golachab 6.0. Ragnarok. Aktywacja Surt / Sorath. Magnetyzm pragnienia i cierpienia.

7. Gha'agsheblah 7.0. Wyższe poziomy eroto-mistycyzmu. Przygotowanie do otchłani.

8. Satariel 8.0. Otwarcie oka Lucyfera / Shivy/ Odyna. Formuła Smoka.

9. Ghagiel 9.0. Zapalenie gwiazdy Lucyfera.

10. Thaumiel 10.0. Wypełnienie obietnicy węża. Boskość.

______________

11. Thaumiel 11.0. Czarna dziura. Wejście w inną rzeczywistość. Wszechświat B.

7) Czy są techniki pozwalające zmieniać świadomość, a więc też zmieniać rzeczywistość? W jakim stopniu techniki te odnoszą się do jogi, medytacji, czy transu? Czy Czerwony Smok to również synonim siły Kundalini?

Opieramy się na empirycznym okultyzmie, co oznacza, że oprócz podstawowych technik magicznych, mag stosuje to, co najlepiej na niego działa. Niektóre z tych technik odnoszą się do Tantryzmu, używamy też wiele technik osiągania transu. Jak już wspomniałem wcześniej kundalini to wewnętrzny smok. System Dragon Rouge nie opiera się na definicjach stosowanych w mitologiach, czy innych magicznych systemach, ale raczej na tym, w jaki sposób można z nimi pracować. Nasz magiczny / alchemiczny system rozwoju można powiązać z wieloma znanymi systemami.

8) Czy Smok symbolizuje też seksualność, siłę libido? W jakim stopniu DR wykorzystuje seks / magię seksualną?

Każdy rodzaj magii, który wykorzystuje energię kundalini można nazwać magią seksualną. Jednak nie jest to seks w sensie fizycznym. Używamy technik tantrycznych i pracujemy z różnymi aspektami kundalini, takimi jak Prana, Vril, Önd, Od, itd. Moce sukubów / inkubów, które znajdują się na poziomie Gamaliel, wykorzystywane są do przebudzenia kundalini i rozwoju umożliwiającego osiągnięcie głębszych poziomów.


9) Wykład zorganizowany przez niemieckie DR obejmował technikę zwaną "wampiryzm". Co ona oznacza?

Nie jestem w stanie powiedzieć, o czym dokładnie był ten wykład, gdyż w nim nie uczestniczyłem, system Dragon Rouge zawiera pewne aspekty, które mogą być powiązane z określeniem "wampiryzm". Pospolita interpretacja słowa "wampiryzm", która pojawia się w filmach grozy, jest jedynie cieniem prawdy kryjącej się za tym pojęciem. Picie krwi to oczywiście tylko metafora. W magii dracońskiej adept nie stosuje wampiryzmu do wysysania siły życiowej z innych ludzi. Mag ścieżki ciemności aktywuje kundalini i nie potrzebuje żadnych zewnętrznych źródeł energii, a wampiryzm to zwrócenie się w stronę siły wewnętrznej. W ten sposób zamiast tracić energię na mentalne / emocjonalne czynności, zostaje ona zużyta w operacji magicznej. W DR adept przekształca wewnętrzne struktury świadomości zgodnie z systemem magicznym – symbolem tego procesu jest Chepera. Chepera to symbol takiego stanu świadomości, który umożliwia magowi przejść przez proces rozwoju. Jest to wyższy poziom świadomości, ponad schematycznym myśleniem. W procesie stawania się i pracy z aspektem Daimona / Bestii, adept Dragon Rouge wykorzystuje energię seksualną aby przebudzić kundalini i otworzyć stan Słońca / Czarnego Słońca. Moce poziomu Gamaliel to źródło energii niezbędnej w procesie przejścia poziomu Thagirion. Thagirion odpowiada takim bóstwom jak Fenriz, Surt, Sorath, a przede wszystkim aspektowi Daimona adepta. Słowo "wampiryzm" może oznaczać "pić" – adept ścieżki dracońskiej pije z kielicha Odrorir, z czarnego pucharu ekstazy.

10) Dragon Rouge używa (zupełnie świadomie) symboli i systemów, które mają bardzo złą reputację wśród tradycyjnych magów ścieżki prawej ręki i które wywołują złe skojarzenia (jak np. odwrócony pentagram, symbol słońca, czarny diament, itd.). Dlaczego wybraliście właśnie te symbole?

Zakon zajmujący się magią ciemności pracuje z mroczną stroną rzeczywistości, dlatego też symbole muszą odzwierciedlać tę filozofię. Symbole te uważane są za "złe" przez religie monoteistyczne, lecz co to właściwie oznacza? Demonizacja naszej siły życiowej i mocy spowodowała, że ogromna część rzeczywistości stała się "ukryta" i "zakazana". "Złe skojarzenia" pojawiają się kiedy stoimy na krawędzi naszego małego świata. Jeśli spojrzymy na stare mapy świata, zobaczymy, że smoki i różne potwory według ówczesnych przekonań zamieszkiwały miejsca, których ludzie jeszcze nie odkryli. Ciemność zawiera nas samych, naszą boskość. Okropne maski, za którymi kryje się mądrość i piękno, zaczynają się śmiać, kiedy je mijamy. Śmieją się z naszego świata i my śmiejemy się wraz z nimi. Symbol słońca nie jest w żaden sposób mrocznym symbolem. W jaki sposób współczesne użycie symboli do celów świeckich może wpłynąć na odwieczny porządek? Jeśli ktoś nie potrafi zobaczyć tego, co kryje się pod powierzchnią symbolu, dużo traci. Nasz wybór symboli nie jest powiązany z "satanistycznym" buntem, ale nie jest to coś, czego unikamy. Ci, którzy buntują się przeciwko systemowi, tak naprawdę zazwyczaj wciąż pozostają w jego strukturach. Jednak bunt może być także wyjściem na zewnątrz. Magia dracońska jest poza ciasnymi ramami monoteizmu i świeckiej paranoi. Musi dojść do konfrontacji z tymi symbolami aby wyzwolić się od uprzedzeń obecnych czasów. Dlatego też zrozumiałe jest pojawienie się Satanizmu, ale pozostać w nim to jakby pozostać w Chrześcijaństwie. Jedno karmi się drugim. Odwrócony pentagram reprezentuje Via Sinistra, odwróconego człowieka (odnosi się również do viparita karani w Tantryzmie, a więc do pewnych form antynomianizmu). Wskazuje na ziemię i istnienie "tutaj i teraz". Monoteizm odrzucił koncept duszy świata i natury, umieszczając ją w odległym niebie. Tak więc życie doczesne staje się bez znaczenia, a ziemia to "złe" miejsce, pełne niebezpieczeństw. Rezultatem tego poglądu jest dewastacja przyrody i duchowa degeneracja. Adept ścieżki dracońskiej używa tych symboli w rozwoju magicznym, gdyż od wieków miały one ogromny wpływ na umysły ludzi.


11) Pracujecie także z "mroczną stroną" kabalistycznego Drzewa Życia, gdzie znajdują się "skorupy", klify. Uważa się, że zakazane Drzewo Wiedzy w Rajskim Ogrodzie to symbol klifot, a Drzewo Życia reprezentuje sefiry. Czy w takim razie smok (w postaci węża) jest ukrytym nauczycielem ludzkości, tym, który niesie światło wiedzy?


Wąż w Rajskim Ogrodzie jest jednym z najważniejszych archetypów inicjacji. Reprezentuje on kundalini, energię, która z całą pewnością przynosi wiedzę i jest ukrytym nauczycielem.

12) Jakie jest znaczenie czarnego diamentu, Adamas Ater? Czy jego symbolika powiązana jest z czarnym słońcem i ukrytym znaczeniem alchemicznej formuły "V.i.t.r.i.o.l."?

W systemie Dragon Rouge Czarny Diament odpowiada poziomowi Thaumiel, Oku Shivy / Odyna / Lucyfera. To ostatni etap rozwoju boskiej iskry w człowieku. Czarny Diament to czarna dziura, która pochłania całą energię (kundalini) przez co staje się niezniszczalna. Jeżeli do wyjaśnienia tego procesu użyjemy systemu kabalistycznego, mag w DR pracuje z obiema stronami, lecz głównie z drzewem Klifot. Tak więc mag dociera do Kether, ale także do Thaumiel. Inaczej jest w przypadku ścieżki prawej ręki – tutaj mag osiąga poziom Kether, nie osiągając jednak Thaumiel. W momencie osiągnięcia poziomu Thaumiel kundalini znajduje się w ostatniej fazie wędrówki (na ścieżce prawej ręki celem jest unicestwienie kundalini). Symbolem stanu Kether może być Biały Diament (biała czakra Sahasrara). Biały Diament to stan, który w wielu systemach określany jest jako stanie się jednością z Bogiem (Samadhi). Odpowiada to liczbie 10. Jednak mag ścieżki dracońskiej, który przeszedł też inicjację klifotyczną i wzniósł kundalini, może pójść dalej - poprzez czarną dziurę (która odpowiada określeniu "Sunya") do poziomu znajdującego się poza Samadhi i Kether (co odpowiada określeniu "Kaivalya"). Zamiast stać się jednością z Bogiem, mag ścieżki dracońskiej sam staje się bogiem.

(Formuła "V.I.T.R.I.O.L." opisuje inicjacyjną podróż. Oczywiście jest ona powiązana z Czarnym Diamentem. Czarne słońce odpowiada aspektowi Daimon / Bestia, z którym pracujemy na poziomie Thagirion).

 
13) Czy są jakieś podobieństwa pomiędzy Dragon Rouge a tajemnymi naukami "Ordo Draconis Sarkeny Rend", tajnym dracońskim stowarzyszeniem założonym przez cesarza Zygmunta Luksemburskiego w 1408r? Badacze okultyzmu są przekonani, że zakon ten wywodzi się ze starożytnego Egiptu, a dokładniej sięga czasów księcia-kapłana Ankhfn-Khonsu (2170 p.n.e.).

Nie jestem pewien, czy można nazwać to stowarzyszenie "dracońskim", przynajmniej nie w mojej interpretacji tego słowa. Rzeczywiście nazywane było "Zakonem Smoka" i miało smoka jako główny symbol, ale nie kontynuowało tradycji nurtu dracońskiego. Ten temat jest popularny głównie ze względu na romantyczne skojarzenia wiążące się z postacią Wlada Palownika. Szkoła "Scholomance" jest dość ciekawym tematem, gdyż określenie to pochodzi od "Salomon". Możliwe jest więc, że praktykowano tam magię Salomona, no i oczywiście alchemię. Nie widzę żadnych podobieństw pomiędzy tym stowarzyszeniem i DR – przede wszystkim nie walczymy z muzułmanami.

14) Czy magia sumeryjska / babilońska jest jednym ze źródeł ścieżki w DR?

Trudno jest uniknąć wpływu takich kultur jak sumeryjska czy babilońska. A więc, można powiedzieć, że istotnie są one jednym ze źródeł naszego systemu.

15) W czasach Celtów, królów określana mianem "Pendragon". Również Piktowie i Scytowie używali symbolu smoka. Znani oni byli z kultów głów i skóry, rytuałów odprawianych w ciemnych podziemnych jaskiniach, picia krwi i bardzo szamanistycznej ekstatycznej religii. Mówi się, że ich tradycje wywodziły się z kultury Sumerów (gdzie królów i królowe nazywano "Smokami"), a może nawet z dawniejszych kultur takich jak legenda o Atlantydzie, czy Hyperborea – Misterium Arkadyjskie. Co o tym sądzisz?

Mityczne królestwa takie jak Atlantyda, używane zarówno jako symbol, czy w kontekście faktów historycznych, z pewnością mogą być uważane za źródło kultów dracońskich. Są nurty, które można odnaleźć w wielu kulturach: egipskiej, sumeryjskiej / babilońskiej, Indoeuropejskiej tradycji Jezydów, itd. W Dragon Rouge Atlantyda jest raczej pojęciem odnoszącym się do poziomu astralnego i stanu świadomości, niż miejscem fizycznym. Natomiast kultura Scytów jest rzeczywiście bardzo ciekawa.

16) Co dzieje się z osobą, w której budzi się Smok? Czy każda ludzka istota jest w stanie obudzić i wykorzystać moc Smoka?

Wielu osób pracujących z kundalini nie jest świadomych istnienia również zewnętrznego kundalini i siły ziemi, a także tego, że smok jest symbolem energii w jej najwyższej formie. Praca z kundalini bez uświadomienia sobie jak potężna to siła, może być niebezpieczna. Niebezpieczeństwem jest też uważanie, że ścieżka, którą podążamy zawiera tylko to, co nam się podoba, czy to, co potrafimy zrozumieć. Taki punkt widzenia jest bardzo typowy dla ścieżki prawej ręki. Smok to symbol wiecznych przemian. Ta dynamiczna energia to puls, za którym podąża mag. To oddech chaosu, nieustanne tworzenie i destrukcja. Podążając za nim, mag wstępuje na drogę antynomianizmu. Prawdziwy antynomianizm jednak ma niewiele wspólnego z robieniem rzeczy, które inni uważają za "złe". To raczej wyzwanie, ścieżka przełamywania wewnętrznych schematów i przebudowy swej osobowości zgodnie z rozwojem magicznym. Antynomianizm to trudna ścieżka, gdyż wymaga ogromnej dyscypliny i siły woli. Puls Smoka to czysta energia, a mag musi potrafić kierować swą wędrówką za pomocą swej woli. Praca z tą siłą jest niezwykła. Każdy może obudzić kundalini, ale wykorzystanie tej siły wymaga ogromnego wysiłku. Wynik zależy od systemu, z którym mag pracuje. Jeśli mag pracuje z klasycznym zachodnim systemem magicznym, opanowanie kundalini może być trudne, gdyż struktury te nie potrafią wykorzystać tej siły. Tantryzm jest ściśle związany z kulturą hinduską i aby go w pełni zrozumieć, trzeba by stać się Hindusem. Jako osoba wywodząca się z tradycji północno-europejskich można natomiast stosować system staro-nordycki i w ten sposób pracować z liniami smoka i runami. System staro-nordycki można z powodzeniem stosować w pracy z kundalini.

System magiczny w Dragon Rouge oparty jest na pewnych tradycjach starożytnych i wykorzystuje nurt Dracoński zgodnie z ich założeniami. Thomas Karlsson stanął na czele zakonu jako osoba wybrana przez tajne stowarzyszenie wywodzące się z tradycji Jezydów/ tradycji Tyfonicznej. Po przekazaniu ich wiedzy osobom z Dragon Rouge, zakon został oficjalnie otwarty w 1990r. Nie pracujemy z tradycją Jezydów w kontekście kulturowym, lecz z pewnymi starożytnymi tajemnicami, które zachowały się w tej tradycji.

Source: http://magiasmoka.w.interia.pl/


Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.