Users Online
Guests Online: 1

Members Online: 0

Total Members: 273
Newest Member: logomines
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Last Fm
Chat Christofera z fanami Posted by Thor on August 14 2007
Czat odbył się w środę 20 października 2004 r. O wyznaczonej godzinie, na czacie było obecnych, o bogowie!, zaledwie sześć osób. W miarę upływu czasu ludzi zaczęło jednak przybywać, w szczytowym momencie było ponad 25 osób :-)
Wywiad dzięki uprzejmości http://cgm.pl/
(dzięki!) .


<moderateur> Pierwszy raz jestes w Polsce?
Byłem wielokrotnie, sześć czy siedem razy. Pierszy raz w 1992 roku.
<Thor> Jak zdrówko? Mam nadzieję, że się nie zatrujecie jak pare lat temu, hehe :)
To było w Holandii kilka lat temu. To się raczej rzadko zdarza.
<Moriturus> Czy jest jakaś możliwość żeby spotkac się z zespołem po koncercie?
Zazwyczaj, jeśli nie mamy przed sobą długiej drogi, spotykamy sie z ludźmi po koncercie. Ważne, by nie było zbyt wielu ludzi ;-)
< jerry> Skąd wziął się pomysł, aby wydać dwa albumy razem?
UDZIELILEM OKOLO 196 WYWIADÓW NA TEN TEMAT. Napisaliśmy 55 piosenek, trzy plyty to byłoby za dużo, ale zdecydowaliśmy się na dwie, gdyż uznaliśmy, że jest to dobry pomysł. Trzecia ukaże się w przyszłym roku.
<Thor> Na chacie jakis tydzień temu zapowiedziałeś, że będziecie grać 1h 45 min - wchodzą w to bisy czy to cały set? :)
T
o czas trwania koncertu bez bisów.
<frida> Kiedy zobaczymy was w tv?
Kiedy zechcą nas pokazać... To zależy od TV.
<moderateur> Jak podoba Wam się Polska? Orientujecie się już tutaj, czy jesteście nadal zagubieni?
Bardzo nam sie podoba, ale niestety nie mamy czasu, by zbyt wiele zwiedzić czy... zgubić się. Widzimy tu wiele pozytywnych zmian, nie ma juz śladów komunizmu, kraj staje sie bogatszy. To cudowny kraj i zazdroszczę Wam, że tu mieszkacie. No i waszej wódki...
<Morkhana> Dlaczego tekst do "Siren Of The Woods" jest zastrzeżony tylko dla członków fanklubu?
To nie jedyna rzecz dostępna jedynie dla czlonków fan clubu. Powiem szczerze, że nie jestem z tego tekstu zbyt zadowolony, więc go nie umieścilem.
<frida> Jaki jest adres waszej stronki?
www.megatherion.com
<greg> Jakie jest Twoje zdanie na temat Unii Europejskiej? Jesteś zwolennikiem czy przeciwnikiem?
W teorii jest to wspaniała idea, w praktyce - nie zawsze. Wiele zależy od kraju, w którym żyjesz. Na przyklad z punkyu widzenia Szwecji jest to mniej opłacalne, ale z punktu widzenia Poldki - bardziej. My więcej od Was dopłacamy, a Wy bedziecie mieli z tego ... [obcięło]
<Thor> Czy setlista w Polsce jest taka sama? Jeśli tak, mógłbyś podać? :)
Ta sama wszędzie, zapraszamy na koncert, poza kilkoma miejscami, w ktorych zagra z nami więcej dodatkowych muzyków. Wtedy pojawi sie więcej utwoów spokojnieszych, orkiestrowych. Ale wszędzie jest taka sama.
<Moriturus> ile czasu będzie przeznaczone na podpisywanie płyt w Empikach? :)
Maskymalnie dwie godziny, zazwyczaj godzinę. To zależy od Waszego organizatora. Błagam tylko, by jeśli ktoś weźmie aparat, niech on działa. Często się zdarza, że próba ustawienia sprzętu czy włożenia baterii zabiera najwięcej czasu. Przygotujcie się...
<Morkhana> Czy wierzysz że Odyn istnieje i w nadejście Ragnaroku?
Nie jestem osobaąreligijną, choć nie jestem też ateistą. Po prostu interesuję się religia. A więc nie wierzę...
<greg> Jakie było najdziwniejsze wydarzenie, jakie wydarzyło sie Wam podczas koncertów?
Było wiele, ale ciężko teraz mi sobie jakieś przypomnieć. Było wiele dziwnych rzeczy, dobrych i złych Może, podczas trasy Secret Of The Runes, kiedy - bodaj w Szwecji - nagle na scenę wbiegły baletnice. Nie wiedzieliśmy o tym. A one tańczyly i tańczyly...
<HebaNova> Co daje ci Dragon Rouge?
Bardzo wiele, ale to dla mnie coś innego. Trudno jest w kilku zdaniach powiedzieć. Nic z punktu widzenia ekonomicznego. Spotykam tam wspaniałych ludzi, wielu z nich stało sie moimi przyjaciółmi. Mają wielka madrość, wiedzę, to mnie rozwija. Bez nich nigdy nie osiagnąłbym tyle, co teraz mam. Z drugiej strony - wiele sam wnoszę.
<Thor> Mats będzie śpiewał na koncertach?
Tak, będzie śpiewał.
<mecha> Skąd na ostatnich płytach wziął się pomysł na powrót do mocniejszych "heavy metalowych" wstawek?
To wyszło naturalnie. Tak się po prostu stalo - jesteśmy bardzo spontaniczni.
<Morkhana> Czy słyszałeś o filozofii Naguala jeśli tak to czy myślisz że to może być prawda?
Słyszałem bardzo wiele, czytałem jego 9 książek. To ma wiele sensu, zawsze warto patrzeć na wiele spraw z różnych punktów wiedzenia i się uczyć od mądrych ludzi. Część zawartych tam rzeczy do mnie przemawia i brzmi bardzo intrygująco.
<Alex> Jaki byl final historii z podpaleniem Twojego domu przez dziewczynę Varga Vikernesa, ponad 10 lat temu? Czujesz do niego wielką urazę?
To stało się w 1992 roku, więc już się o tym nagadałem. Ale... To był wymysł mediów, nie było żadnego podpalenia przez niego. Wygląda na to, że niektórzy mają zbyt nudne zycie, więc muszą wymyślać różne historie. Jest takie powiedzenie "Wypuść słowo oknem..."
<Nergal> Hello there!
<moderateur> Nergal, lider Behemotha, odgrażał się na czacie w poniedziałek, że zajrzy do nas, kiedy będzie Therion. No i dotrzymał słowa...
Cześć Nergal.
(Heh, to nie był lider Behemotha, ale członek Listy Mailingowej, gospodarz zjazdu fanów z listopada ubiegłego roku. Dosyć zabawna sytuacja, przyznacie :) - przyp. Thor)
<mecha> Jak widzisz przyszłość Theriona? Masz jakieś sprecyzowane plany?
Nie wiem, jaka będzie, dlatego jest taka interesująca. Wszystko się może zdarzyć. Nie mam nic wykalkuowanego. To jest piękne. Gramy 17 lat i z roku na rok jest to bardziej interesujące. Rozwijamy się. Nie nagrywamy takiej samej płyty za płytą, jak np. AC/DC.
<Moriturus> O jakie miejsca chodzi w których będziecie grać z większą ilością muzyków? :)
Mamy sporo tego ofert, ale z powodu orgaznizacji jest trudne. Być może jednak w przyszłym roku zrobimy go w Wiedniu. Taki koncert - jeden koncert - kosztuje polowę budżetu całej plyty. Zbyt drogo....
<Thor> Czy zapowiada się na to, że Petter stanie się stałym członkiem zespołu? Dość dużo perkusistów się już przez zespól przewinęło...
To nigdy nie był dla nas problem. Na Lemurii i Sirius B grał Richard, który nigdy przecież nie był członkiem zespołu. Był świetnym perkusista, ale nie mógłby być członkiem zespołu - zbyt się różnimy. Być może Peter zostanie na stale, bo się dogadujemy
<mysza88> Którą swoją płyt uważacie za najlepszą??
Zawsze uważam, ze najnowszy album jest najlepszy. Każdy ma swoją opinię, ale ja podchodzę to tego właśnie w taki sposób. Każda płyta powstawała w określonym czasie i była wtedy najlepsza. Powiedzmy wiec, ze dwie ostatnie płyty są najlepsze - trudno mi wskazać...
<zuza_pl> Na dzisiejszym koncercie będzie tylko materiał z nowych płyt czy będzie tez można posłuchać starych kawałków z Theli czy Of Darkness?
Z płyty starszej od Theli tylko jedną piosenkę. Głównie, nowe oraz od czasów Theli. Za każdym razem jest inaczej, na każdym tournee.
<greg> Czy pozwalacie na robienie bootlegów z Waszych koncertów? Jak zapatrujecie się na ściąganie muzy z Internetu?
Nie czuje z tego powodu wielkiego zagrożenia, są gorszej jakości. Nie jesteśmy wiec przeciwni, bo każdy, kto kupi bootleg, pewnie wcześniej kupił naszą płytę. Dla nas jest ważne, by sprzedać minmimum 50 tys. kopii płyty. Ściąganie mi nie przeszkadza. Jeśli kto chce mnie posłuchać przed płytą, proszę bardzo. W przyszłości to jednak może być problem.
<Thor> Co czujesz odpowiadając po raz setny na jakieś pytanie? :P
Jest to nudne, ale potrzebne. Jestem muzykiem i muszę to robić. To część pracy. Nie narzekam, są nudniejsze prace:)
<Randy_Rhoads> Czy na koncercie będzie także Piotr Wawrzenuik?
Nie, nie pojechał z nami na tournee. Ma inne życie. Ma córkę i sprawy na uczelni. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za zaśpiewanie na płycie. Ale on jest bardzo zapracowany, czasem nie ma czasu by skoczyć z nami na piwo. Może kiedyś jednak pojedzie z nami.
<Randy_Rhoads> Z ilu osobowym chórem przyjedziecie?
Sześciu. Dwóch z nich to także soliści, czterech - tylko członkowie chóru
<Randy_Rhoads> Czy utwór Blood of Kingu będzie wykonywany przez tego samego solistę co na płycie?
Tak, to ten sam solista, ale sopranistka jest inna.
<Morkhana> Jakiej słuchasz osobiście muzyki?
Wyrosłem na metalu lat 80. Teraz sporo progresywnych, symfonicznych i hardrockowych zespołów lat 70. Ponadto sporo klasyki, muzyki folkowej z całego świata, także Rosji, Azji, Szwecji, oczywiście oper, które uwielbiam.
<Nergal> Jaką piosenkę tym razem zagracie z Lepaca Kliffoth?
Melez
<Thor> Turcja w Unii - co sądzisz?
To nie wypali. Są biedniejsi niż inne kraje. Ponadto, tylko mała część Turcji jest tak naprawdę w Europie. Podobnie jest z Izraelem. A więc nie wiem, czy to wypali. Będzie ponadto za dużo krajów, biurokracji. Unia nie powinna się aż tak powiększać. Granicą Unii powinny być Bałkany

Dziękujemy za czat. Było mi bardzo milo się z Wami spotkać. Czekam z niecierpliwością na koncert wieczorny i następne. Zawsze nam się u Was świetnie gra. Pozdrowienia!

Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.