Rzeczy ciekawe
Posted by Thor on August 13 2007 14:34:43
- Ciekawe czy wiedzieliście, że Chris jest wegetarianinem :)


- Jak się okazuje, Chris`owi nie wystarcza znajomość języka angielskiego i oczywiście szwedzkiego, w chwili obecnej uczy się On jeszcze języka niemieckiego.


- To powiedział Chris: " Stale przekonuję się o wysokim poziomie wiedzy i zdolnościach młodzieży słuchającej metalu w porównaniu do reszty młodzieży - z pewnością ciekawie przedstawiałyby się wyniki badania na poziom inteligencji ludzi będących na koncercie Britney Spears i ludzi uczestniczącym w show Therion`a". Hmm, jestem za przeprowadzeniem takich badań :)


- Utwór Mark Of Cain początkowo miał być zamieszczony na Vovin, jednak nie doszło do tego. Ciekawostką może być fakt, że na tylniej okładce możemy zobaczyć lustrzane odbicie tytułu tego utworu - zapomniano go usunąć z okładki :) Zobacz o co chodzi.


- Singiel "Beauty in Black" został sprzedany w 12 tysiącach egzemplarzy.


- Może trudno będzie Wam w to uwierzyć, ale w Rosji "Vovin" sprzedał się w ilości tylko 2 tysięcy egzemplarzy! Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że ten kraj należy do światowej czołówki pod względem sprzedaży pirackich płyt.

- Jak wiadomo, Therion w roku 2002 obchodził 15-lecie istnienia i z tej właśnie okazji wydana została płyta koncertowa. Nim jednak do tego doszło, panowie z Nuclear Blast wpadli na "wyśmienity" pomysł, że skoro zespołowi wybiła 15-ka, to koncertówkę powinno uikazać się w 15 tysiącach ilości egzemplarzy. Oczywiście Chris natychmiast odrzucił ten pomysł. Na szczęscie, uff :)


- Muzycy Therion`a podcza pracy nad Deggialem spędzali w studio 10 godzin dziennie z krótką przerwą na posiłek.


- Ulubionymi kawałkami z płyt Theriona dla Kristiana Niemanna są Raven Of Dispersion i Grand Finale/Postludium, natomiast na koncertach najbardziej lubi grać Rise Of Sodom and Gomorrah, Wine Of Aluqah i oczywiście To Mega Therion ( jak sam twierdzi dlatego, ponieważ wtedy wytwarza się fajna atmosfera, wszyscy znają słowa i wtedy tłum jak przy żadnym innym utworze scala się z zespołem).

- Christofer Johnsson zbyt wiele nie gra na komputerze, ale grywał, i czasem lubi pograć, w Civilization III.

- Początek i koniec kawałka Blood of Kingu (Sirius B) to fragmenty osobistej opery, którą na boczku powoli pisze sobie Chris.

-